Progressive Forum

Un forum care se vrea progresiv

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  Conectare  

Distribuiți | 

Metronom

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
Adrian Marin
nota

Numarul mesajelor : 10
Data de inscriere : 02/04/2015

MesajSubiect: find on facebook METRONOM(RADU TEODOR)-EUROPA LIBERA.   Joi Apr 02, 2015 11:17 am

Adrian Marin a scris:
Adrian Marin a scris:
albiback a scris:
Dear friends!
My name is Albi and I live in Ukraine (Crimea, Sevastopol)/
Now I am 43 but i remember days of my youth in Ukrainian Carpathians with radio.
My favorite musical program was Metronom and due to my age I listened to Radu Teodor ( is it correct spelling?)
This guy was fantastic. Metronom and Teodor became an integral part of my life.
I was searching Internet trying to find something about my favorite presenter (stories in English, audio, video)/
 Unfortunatelly I can't read Romanian. Can anybody help me?
Any links, photos, stories?
There are a lot of roumors in Western Ukraine between representatives of my generation. Famouse Ukrainian writer Andruhovich claimed in his book that Radu was killed by securitata agents. Is it true?
Hope to hear from you/

All the best    Albi
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Adrian Marin
nota

MesajSubiect: godley &Cream -the Flood.Pe facebook,METRONOM(RADU TEODOR).   Vin Apr 03, 2015 7:46 am

ddorin a scris:
Salut, o intrebare: ce formatie canta genericul emisiunii Metronom de duminica, pe vremea lui Radu Teodor? Era vorba de niste sunete asemanatoare picaturilor de apa ce cad, intr-o inregistrare live; aparea si o orchestra simfonica, sau cel putin asa cred. Multumesc
Sus In jos
Adrian Marin
nota

MesajSubiect: godley&cream-the Flood,acum pe facebook,METRONOM-RADU TEODOR   Vin Apr 03, 2015 7:56 am

ddorin a scris:
Salut, o intrebare: ce formatie canta genericul emisiunii Metronom de duminica, pe vremea lui Radu Teodor? Era vorba de niste sunete asemanatoare picaturilor de apa ce cad, intr-o inregistrare live; aparea si o orchestra simfonica, sau cel putin asa cred. Multumesc
Sus In jos
Adrian Marin
nota

MesajSubiect: METRONOM(RADU TEODOR)-EUROPA LIBERA pe facebook.   Vin Apr 03, 2015 7:59 am

Gasiti acum pe facebook,METRONOM(RADU TEODOR)-EUROPA LIBERA.
Sus In jos
Adrian Marin
nota

MesajSubiect: pe facebook,METRONOM(RADU TEODOR)-EUROPA LIBERA.   Vin Apr 03, 2015 8:00 am

Aldi a scris:
ddorin a scris:
Asa imi amintesc si eu genericul, iar stropii de apa erau facuti parca pe chitara. Dar la fel ca tine, nici eu nu stiu cine erau oamenii de la instrumente. Si am stiut candva.
Sus In jos
solytaire
nota

Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 11/06/2016

MesajSubiect: Soundtrack emisiune Metronom - Radu Teodor era   Dum Iun 12, 2016 8:00 pm

ddorin a scris:
Buna ziua tuturor, desi raspunsul vine cu cativa ani intarziere de la initierea topicului, sper ca mai prezinta interes. Este vorba de piesa "The Flood", de pe triplul album "Consequences" a trupei Godley & Creme (Kevin Godley & Lol Creme) aparut in 1977. Este a treia si ultima piesa de pe fata B a LP-ului nr. 1. In speranta ca postarea v-a fost de folos, va doresc toate cele bune ! P.S. Si eu sunt foarte curios sa aflu noutati despre Radu Teodor. Sper ca este bine-sanatos, si vreau pe aceasta cale sa-i adresez multumiri din inima pentru anii in care ne-a facut sa uitam, cate o ora pe zi, de uratenia vietii intr-o Romanie comunista. Din pacate nu pot sa postez un link catre piesa, deoarece am mai putin de 7 zile de la inscriere si se pare ca aceasta este politica forumului. Oricum, gasiti piesa pe youtube.
Sus In jos
RoMarillos
ritm

Numarul mesajelor : 194
Data de inscriere : 27/09/2006

MesajSubiect: Re: Metronom   Lun Iun 13, 2016 5:41 am

Mai sunt si aici ceva informatii la tema.

Link >>>>>  https://www.facebook.com/groups/245823362160233
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.radioprogson.ro
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Metronom   

Sus In jos

Metronom
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Progressive Forum :: EXTRA :: DE TOATE-
Mergi direct la: