Progressive Forum

Un forum care se vrea progresiv

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  Conectare  

Distribuiti | 

De ce nimeni nu vorbeste pe ist forum

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5
AutorMesaj
GentleG
Kerry Minnear

Numarul mesajelor : 2383
Varsta : 59
Data de inscriere : 18/10/2007

MesajSubiect: Re: De ce nimeni nu vorbeste pe ist forum   Joi Mar 04, 2010 8:20 am

every day,every hour,every second
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://rateyourmusic.com/~GentleG
andu
Dan Andrei Aldea

Numarul mesajelor : 5354
Varsta : 34
Data de inscriere : 17/01/2007

MesajSubiect: Re: De ce nimeni nu vorbeste pe ist forum   Mier Mar 24, 2010 2:31 pm

Sa-i tinem pumnii lui Rico, al carui concurs se apropie (motiv pentru care a rarit-o cu internetii).
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Ricochet
Keith Jarrett

Numarul mesajelor : 4389
Varsta : 27
Data de inscriere : 02/09/2007

MesajSubiect: Re: De ce nimeni nu vorbeste pe ist forum   Sam Mar 27, 2010 1:50 am

andu a scris:
Sa-i tinem pumnii lui Rico, al carui concurs se apropie (motiv pentru care a rarit-o cu internetii).

Kösönöm kivanu, dar m-am dus degeaba, pana si concursul Bartok a ajuns o competitie de cumetrii. Cantatul bine nu ajuta la nimic.
Sus In jos
andu
Dan Andrei Aldea

MesajSubiect: Re: De ce nimeni nu vorbeste pe ist forum   Sam Mar 27, 2010 4:14 pm

^ Imi pare rau sa aud de concurs, dar ma bucur sa stiu ca ti-a iesit prestatia. Pana la urma asta conteaza mai mult.
Sus In jos
Ricochet
Keith Jarrett

MesajSubiect: Re: De ce nimeni nu vorbeste pe ist forum   Sam Mar 27, 2010 4:34 pm

N-am de ce sa fiu amarat daca prestez cum trebuie (am mai iesit o data din primul tur la un concurs international, dar fata de acum, am porcit-o rau atunci), as zice ca singura dezamagire a fost sa ma pregatesc timp de 6 luni, la modul serios, pentru ceva ce chiar aveam convingerea ca e foarte serios.

Ce-ai zis tu la capat e adevarat, dar si aici am avut mai degraba de inghitit ipocrizii in zilele ce au urmat primei etape, gen sa-mi spuna intamplator cineva din juriu ca ma pot mandri cu ce-am realizat pe scena si ca au fost uimiti, impresionati bla bla. No shit! M-ati taiat de pe lista, remember?

Argumentul ipocrit #2 pe care l-am auzit (nu doar aici, ci si in alte dati) a fost ca cei tineri mai au timp. Neutral
Sus In jos
Uroboros
capodopera

Numarul mesajelor : 689
Varsta : 31
Data de inscriere : 10/12/2008

MesajSubiect: Re: De ce nimeni nu vorbeste pe ist forum   Sam Mar 27, 2010 5:16 pm

Deci eu zic sa lasi concursurile lu peste si sa incepi sa canti cu oameni cu interese comune (o trupa, gen). Nu stiu cat de tare te intereseaza compozitia, dar banuiesc ca avand tehnica serioasa la indemana ai putea sa te aventurezi in zona asta la un moment dat, si s-ar putea sa iasa ceva misto.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://searaploaieparc.blogspot.com/
Ricochet
Keith Jarrett

MesajSubiect: Re: De ce nimeni nu vorbeste pe ist forum   Lun Mar 29, 2010 7:34 pm

Mmm, se anunta un karma twist ce-mi place. Daca totul merge bine (inseamnand daca angajamentele nu sunt simple propuneri, dar si daca reusesc sa reiau in timp record doua lucrari pe care n-am mai pus degetul de un an, respectiv doi), voi canta doua concerte cu orchestra facultatii intr-un interval de o luna. Ce nebunie!

---

Scuza-mi lipsa replicii, Uroboros, cel putin pentru moment. In esenta, nu concursurile sunt singurele evenimente spre care imi concentrez eu toate eforturile.
Sus In jos
Zarec
Trent Reznor

Numarul mesajelor : 1563
Varsta : 26
Data de inscriere : 26/12/2006

MesajSubiect: Re: De ce nimeni nu vorbeste pe ist forum   Sam Mai 08, 2010 3:04 pm

de când n-am mai intrat eu văd că forumul ăsta s-a mişcat bene
Sus In jos
andu
Dan Andrei Aldea

MesajSubiect: Re: De ce nimeni nu vorbeste pe ist forum   Sam Mai 08, 2010 3:12 pm

ti se simte lipsa professore. Smile
Sus In jos
RoMarillos
ritm

Numarul mesajelor : 194
Data de inscriere : 27/09/2006

MesajSubiect: Re: De ce nimeni nu vorbeste pe ist forum   Mar Mai 11, 2010 7:33 am

Eu raman la ideea mea veche.Adresa de web si formatul acestei comunitati NU este prielnica si prietenoasa pentru promovare pe net.Continutul este bun bun de tot dar tehnic vorbind nu ai (in forma actuala) cum sa-l promovezi pe net.Asa ca vom ramane noi intre noi;noi centram noi dam cu capul:)
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.radioprogson.ro
Ricochet
Keith Jarrett

MesajSubiect: Re: De ce nimeni nu vorbeste pe ist forum   Mier Mai 12, 2010 5:43 pm

Il asteptam pe Godot proprietarul. Sau putem face noi ceva?
Sus In jos
RoMarillos
ritm

MesajSubiect: Re: De ce nimeni nu vorbeste pe ist forum   Sam Mai 15, 2010 10:42 am

Ricochet a scris:
Il asteptam pe Godot proprietarul. Sau putem face noi ceva?

Pai ce putem face noi;eu personal vad doar 3 optiuni.

1. Munca de sisif - fiecare dintre noi sa se logheze si sa-si salveze tot ceea ce a a scris in acest forum pe pc-ul personal,pentu a pute fi refolosite ulterior in aceeasi forma in care a existat aici.

2. Adminul acestui forum sa ia legatura cu baietii ce tin hostul (cei de la forumgratuit.ro) sa cedeze banca de date ce exista momentan pentru a putea fi folosita pe o alta platforma.(si aici este insa cu cantec-respectiv probleme de compatibilitate intre platforme)

3. De luat Totul efectiv de la ZERO (sisif la greu)

PS - nu doresc sa par ca un dezbinator al acestui forum ,doamne fereste.Doresc doar o dezvoltare - ma uit la baietii de la rockul.info si la cei de la metalfan ( ma refer la aspectul tehnic si de prezentare) si vad ce frumos evolueaza.Ar fi pacat sa ramanem blocati.

Ultima editare efectuata de catre RoMarillos in Dum Mai 16, 2010 7:29 pm, editata de 4 ori
Sus In jos
andu
Dan Andrei Aldea

MesajSubiect: Re: De ce nimeni nu vorbeste pe ist forum   Sam Mai 15, 2010 10:51 am

Din punctul meu de vedere forumul asta e doar ca sa mai socializam noi 10-15 persoane sau cati suntem, si isi face treaba perfect. Mai multa lume nu va atrage niciodata pentru ca nu este mai multa lume care sa asculte sistematic muzica pe care o ascultam noi. Ma rog, mai sunt, dar care nu stau pe net. Daca vreau sa promovez ceva punctual (un concert, o trupa, ce-am mai scris, etc.), pot oricand folosi instrumente de diseminare mult mai eficiente decat forumul nostru, fie si el adus la potentialul maxim de vizibilitate.
Sus In jos
RoMarillos
ritm

MesajSubiect: Re: De ce nimeni nu vorbeste pe ist forum   Sam Mai 15, 2010 10:56 am

Ok mon cher.Cum doriti.
Sus In jos
andu
Dan Andrei Aldea

MesajSubiect: Re: De ce nimeni nu vorbeste pe ist forum   Sam Mai 15, 2010 10:57 am

Si... rockul.info evolueaza frumos? Smile N-am mai intrat acolo de vreo jumatate de an, de cand nici nu mai functiona sa postezi. Am intrat acum de curiozitate si concluzia e ca desi s-a rezolvat cu postarea, nimeni din fosta comunitate de acolo nu s-a intors, si posturile care s-au facut in ultima jumatate de an, foarte putine si ele, sunt in mare majoritate anunturi lasate de cei care fac promovare pe toate forumurile indiferent ca citeste cineva au ba (cum face antiloser la noi).
Sus In jos
andu
Dan Andrei Aldea

MesajSubiect: Re: De ce nimeni nu vorbeste pe ist forum   Vin Mai 21, 2010 11:19 pm

Bon retour chez nous, Rico! Smile
Sus In jos
Ricochet
Keith Jarrett

MesajSubiect: Re: De ce nimeni nu vorbeste pe ist forum   Vin Mai 21, 2010 11:40 pm

Mer(s/c)i.
Sus In jos
Ricochet
Keith Jarrett

MesajSubiect: Re: De ce nimeni nu vorbeste pe ist forum   Mar Feb 01, 2011 4:11 pm

Dead forum, nu-i frumos.
Sus In jos
RoMarillos
ritm

MesajSubiect: Re: De ce nimeni nu vorbeste pe ist forum   Mier Noi 12, 2014 10:41 am

Na? Oameni buni!! E gata treaba cu forumul asta? Game over?? Celor ce sunt admini,mai intrati din cand in cand si faceti curatenie pe la astia cu roti de masina si tot felul de nazbatii ce le posteaza p´aici !!!
Sus In jos
GentleG
Kerry Minnear

Numarul mesajelor : 2383
Varsta : 59
Data de inscriere : 18/10/2007

MesajSubiect: Re: De ce nimeni nu vorbeste pe ist forum   Joi Noi 13, 2014 9:05 pm

Asa e , nimeni nu mai asculta prog ? gata s-a dus pasiunea (de o vara) Sad
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://rateyourmusic.com/~GentleG
RoMarillos
ritm

MesajSubiect: Re: De ce nimeni nu vorbeste pe ist forum   Vin Noi 14, 2014 12:45 pm

eu am incercat sa iau legatura cu Piotr care e unul din admini insa niciun rezultat.probabil e adresa de mail sau PM-urile dezafectate.NU poate nimeni de pe aici lua legatura cu vreun admin? sa faca ceva...
Sus In jos
RoMarillos
ritm

MesajSubiect: Re: De ce nimeni nu vorbeste pe ist forum   Vin Mar 18, 2016 6:00 pm

Helouuuuuuu !!!! ??? !!!!
Sus In jos
Cristi
Steve Rothery

Numarul mesajelor : 1697
Data de inscriere : 04/09/2007

MesajSubiect: Re: De ce nimeni nu vorbeste pe ist forum   Lun Mar 21, 2016 12:07 pm

^ trist ca nu se mai intampla mai nika pe aici. No
Sus In jos
RoMarillos
ritm

MesajSubiect: Re: De ce nimeni nu vorbeste pe ist forum   Mar Mar 29, 2016 3:30 pm

Da....super nasol ca e terminat totul p´aici....nu avem unde sa ne mutam? sau,daca am deschide un altul,unul nou...oare ar fi ceva activitate?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: De ce nimeni nu vorbeste pe ist forum   Astazi la 12:57 pm

Sus In jos

De ce nimeni nu vorbeste pe ist forum
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 5 din 5Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5
 Subiecte similare
-
» Rezidenta in Algeria
» Cum se pun pozele pe forum!